I plechová střecha má svou životnost a pokud se chystáte na její opravu, mrkněte na několik tipů, které jsme pro vás připravili.

Předně je třeba říci, že obnovení, nebo renovace plechové střechy není nic složitého a zvládne ji skoro každý. Obnovou plechu získáte delší životnost a samozřejmě svěží nový vzhled.

Odstranění starého nátěru

Jako první musíme ze střechy odstranit starý nátěr. Někdy postačí špachtlí seškrábat místa, kde již barva nedrží, ale pokud chcete skutečně dokonalé odstranění starého nátěru – musíte střechu nejprve zbrousit (vibrační bruskou, smirkovým papírem a podobně). Je jasné, že na některých místech barva zůstane a tudíž je potřeba sáhnout po hrubější síle, nejčastěji ocelovém kartáči. S jeho pomocí odstraníme i ty nejodolnější vrstvy barvy. Pokud jsou na střeše mastnoty, odstraníte je nejlépe ředidlem. Poté se doporučuje ještě střechu omýt nejlépe vysokotlakým čističem (tzv. vapkou). V obchodech jsou již za poměrně slušné ceny, případně lze zapůjčit v půjčovnách nářadí.

Před renovací si zjistěte jaké má být počasí. Ve dnech, kdy budete opravovat plechovou střechu by nemělo pršet a teploty by neměli klesnout pod 5°C! Nejvhodnějším obdobím je tak konec léta a podzim.

Začínáme s opravou

Ještě před implementací samotné barvy je potřeba zbavit se některých detailů, které by mohly v budoucnu dělat neplechu. Místa, kde je střecha děravá, či prorezlá, je dobré aplikovat speciální tmel, který po zaschnutí zbrousíme. Tmelem bychom měli upravit také místa, kde jsou spoje, aby nedocházelo později k zatékání.

Nyní by měl na řadu přijít antikorozní nátěr. Ten nanášíme v jedné vrstvě a to vždy nejprve v místech, kde jsou spoje plechů, komínová manžeta a podobně. Tento nátěr probíhá štětcem. Následně válečkem nanášíme na celou plochu střechy. Antikorozní vrstva by měla schnout nejméně 24 hodin.

Nátěr střechy

Po přípravě střechy se můžeme pustit do samotného nátěru. Stejně jako při nanášení antikorozní chemie, začínáme nejprve místy, kam se nedostaneme válečkem. Po natření všech spojů, nerovností a dalších nerovných ploch se můžete pustit do nátěru válečkem. Doporučujeme váleček na syntetické barvy. Barvu neředíme!

Výběr barvy je jen na vás. Existují barvy epoxidové a polyuretanové, které je třeba kombinovat. Nejoblíbenější jsou dnes ale barvy, které v sobě obsahují prakticky vše včetně antikorozních složek a stačí jen jedna vrstva.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *