Bez mikrovlnné trouby by si to v dnešní době dokázal představit jen málokdo. V drtivé většině domácností bychom tohoto šikovného pomocníka s jistotou našli. Velice oblíbené jsou nerezové mikrovlnné trouby, které již na první pohled působí moderním a nadčasovým dojmem. Co se ale jejich praktické stránky týče, začínají tak trochu pokulhávat…

Na první pohled elegantní a nadčasový design

Mikrovlnné trouby vyrobené z nerezu dokážou oslovit na první pohled. Oproti jiným materiálům totiž nerez vypadá moderně, elegantně a nadčasově, takže se není čemu divit, že zájem o nerezové mikrovlnné trouby neustále roste. Chcete-li si svou kuchyni vybavit spotřebiči, jež nejen dobře slouží, ale zároveň i pěkně vypadají, pak je mikrovlnka z nerezu ideální volbou.

Další výhodou nerezu je dlouhá životnost. Takový spotřebič vám doma může vydržet dlouhá léta, samozřejmě za předpokladu, že nedojde k poškození vlivem nějakého jiného aspektu.

Šmouhy mohou znepříjemnit den

Kdo má doma nerezovou mikrovlnnou troubu, ten nám dá určitě za pravdu, že je na ní vidět každý otisk. Pakliže patříte mezi uklízecí hnidopichy, kteří mají svou kuchyni nejradši dokonale uklizenou a bez jediné šmouhy, pak vám pohled na uťaplanou mikrovlnnou troubu může lehce způsobit vrásky na čele. Jasně, teď možná chcete namítnout, že šmouhy a otisky prstů se přece dají jednoduše vyleštit, což je samozřejmě pravda. Jste si ale opravdu jistí, že se vám bude chtít ohánět se po každém použití mikrovlnné trouby hadříkem a spotřebič leštit?

Mikrovlnné trouby – vestavěné nebo volně stojící?

Údržbu o nerezovou mikrovlnnou troubu si z části můžete usnadnit tím, že vsadíte na vestavěnou variantu – takové modely jsou cenově srovnatelné s volně stojícími mikrovlnkami – při nákupu mikrovlnné trouby v akci lze navíc ušetřit i desítky procent. V takovém případě vám k údržbě zůstane pouze její přední část. Vestavěné spotřebiče jsou v posledních letech velmi oblíbené. Do úplně nové kuchyně se logicky instalují mnohem lépe nežli do těch, které jsou již hotové – tam je potřeba mnoho úprav, takže dobře zvažte, jestli se vám pořízení vestavěné mikrovlnné trouby vzhledem k dalším investicím a nutným postupům vyplatí.

Kombinace vestavěného spotřebiče a moderního nerezového materiálu okouzlí snad každého. Taková varianta se hodí především do moderních kuchyní, kde je důraz kladen na nadčasovost a elegantní design.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *