Malba je v podstatě nejčastějším a velmi oblíbeným typem dekorace. Přináší nám do našeho domu nebo bytu nový nádech, trochu fantazie a netradiční odstíny. Je možné kombinovat několik barev najednou, vytvářet kresby nebo zajímavé vzory. Mnozí z nás ale mají malování interiéru spojeno s ne moc oblíbeným závěrečným úklidem, ale i tyto služby nabízejí odborné firmy, které se malováním zabývají.

Co tedy můžeme očekávat od malířských služeb očekávat

Malíři, v dnešní době jsou šikovní řemeslníci, kteří mají vše potřebné ke své práci. Disponují moderním vybavením, jako jsou různě veliké štětce, válečky, ale také teleskopické tyče, které hodí zejména pro těžko dostupná místa nebo pro malování rohů a stropů. Mohou nám také poradit i s výběrem vhodné barvy. Hlavní věc je znát vlastnosti barvy. V každém případě bychom se neměli úplně vzdávat myšlenky, že bychom si na tuto práci objednali právě malířskou firmu.

Jaké odstíny jsou vhodné pro určité místnosti

Palety barev, které nabízejí výrobci, zahrnují mnoho odstínů. Výběr barvy místnosti do značné míry určuje její celkovou náladu a vnímání, takže správné tónování barev je klíčem k harmonickému a pohodlnému interiéru. Rozeznáváme teplé odstíny barev, kam řadíme barvy jako je žlutá, oranžová, červená, dále pak jsou studené odstíny, modrá, fialová, smaragdová. V malých místnostech chladné a světlé odstíny stěn vizuálně zvětšují prostor, zatímco tmavé a nasycené odstíny ho zmenšují. Dětský pokoj by měl určitě zářit barvami, ložnice vyžaduje jemné tóny barev pro klid a odpočinek a kuchyně by měla být vymalována barvami, které podporují chuť k jídlu.

Rozdělení barev

  • Disperzní barvy jsou v  současnosti velmi oblíbené, zejména proto, že mají vysokou krycí schopnost a jsou odolné. Tyto barvy jsou také vodou ředitelné, nezapáchají a velmi dobře se s nimi pracuje. Velkou výhodou je také to, že jsou prodyšné a odolné proti oděru.
  • Akrylátové barvy jsou velmi kvalitní barvy, mají hustý poměr a jsou vhodné nejen pro interiér, ale i pro fasády.
  • Silikátové barvy jsou bez lesku, vysoce paropropustné a omyvatelné.
  • Vinylové barvy  jsou ekologické, postačí malovat stěnu v tenké vrstvě, odrážejí světlo a opticky zvětšuje daný prostor.
  • Latexové barvy jsou omyvatelné, dobře odolávají desinfekčním prostředkům.

Bílá barva

Pokud bychom chtěli vymalovat pokoj bílou barvou, je to určitě vhodné a to zejména v ložnici, do které se tato barva hodí. Pro někoho může sice tato barva být nudnou, ale v případě, že ji doplníme vhodnými doplňky nebo i barevnou tapetou, dostaneme dokonalou místnost se vším všudy. Bílá je vlastně královnou mezi barvami, je něžná, čistá až andělská. Navíc se dá kombinovat se všemi ostatními barvami z palety.

A co třeba dětský pokoj

Vymalovat dětský pokoj bychom měli s citem a s láskou. Je rozdíl, zda malujeme pokoj malého dítěte nebo školáka, ale vždy bychom měli pamatovat na to, že barvy musejí být nezávadné, a že pokoj by měl být barevný. Také musíme být připraveni na skutečnost, že s tím, jak děti stárnou, se změní i jejich vkus.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *